Οδηγίες επαναλειτουργίας – Νέο ωρολόγιο πρόγραμμα

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Παρακαλείσθε να διαβάσετε εσείς όσο και οι μαθητές προσεκτικά την εγκύκλιο και τις οδηγίες του σχολείου περί της επαναλειτουργίας του. Επίσης από Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2021 θα υπάρξει  νέο ωρολόγιο πρόγραμμα, όπως και νέο πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων. Τα διαλείμματα, οι χώροι προαυλισμού, παραμένουν οι ίδιοι όπως και πριν την τηλεκπαίδευση. Παρόλα αυτά συνιστάται να τα μελετήσουν προσεκτικά οι μαθητές για να τα ξαναθυμηθούν. Αλλαγή υπάρχει στο τμήμα Α1 (αίθουσα 10) και στο Γ5 (αίθουσα 11), που αλλάζουν για ένα χρονικό διάστημα αίθουσα, μέχρι να αποκατασταθεί η κινητικότητα μαθητή του Γ5. Ως εκ τούτου αλλάζουν και αριθμό εισόδου (δείτε παρακάτω στις οδηγίες). Οι βεβαιώσεις κίνησης για τους μαθητές θα δοθούν τη Δευτέρα 1/2.

Ευχόμαστε καλή προετοιμασία και καλή μετάβαση στη δια ζώσης διδασκαλία. Σας περιμένουμε στο ανανεωμένο μας σχολείο, αφού όλο αυτό το διάστημα της τηλεκπαίδευσης πραγματοποιήθηκαν πολλές εργασίες (βάψιμο του σχολείου εξωτερικά, μόνωση ταράτσας, αλλαγή λαμπτήρων με led, επισκευή πίσω πόρτας, συντήρηση και επισκευή κλιματιστικών, επισκευή υδραυλικών, κλάδεμα δέντρων, φροντίδα κήπου, δημιουργία παγκακιών, επισκευή Η/Υ). Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δήμο Παλλήνης και συγκεκριμένα στον Πρόεδρο της σχολικής μας επιτροπής, κ. Λιακόπουλο, όπως επίσης στους καθηγητές του σχολείου μας, κ. Αλβέρτη, κ. Μαυρογόνατο και κ. Ευθυμίου.

Καλή αντάμωση και καλή αρχή και πάλι!

Περτσινίδου Κορίννα

ΕΞΕ – 8709 – 2021 – Επαναλειτουργία σχολικών μονάδων Δ θμιας Εκπ σης