2η Διακρατική συνάντηση του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ KA3ΒePart

Την Τετάρτη 4 και την Πέμπτη 5 Νοεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε  η δεύτερη διακρατική συνάντηση του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ KA3 “Be Part”, με συντονιστή τη Mentortec από την Πορτογαλία και εταίρους την Active Synergy από Ελλάδα, το πανεπιστήμιο του Porto από την Πορτογαλία, τη Platoniq από Ισπανία και 4 σχολεία από Ελλάδα, Πορτογαλία, Ισπανία και Λιθουανία. Η συνάντηση, που ήταν προγραμματισμένη για την Αθήνα, λόγω των περιοριστικών μέτρων, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά.

Το σχολείο μας, μετά από μήνες εργασίας στο πρόγραμμα, είναι έτοιμο να συναντηθεί με τους μαθητές που συγκροτούν την παιδαγωγική ομάδα και να εργαστεί μαζί τους για την υλοποίηση των Μοντέλων Συμμετοχής Νέων. Το ΥΠΑΙΘ θα συμβάλει ως Associated Partner στο πρόγραμμα.