Εικονική κινητικότητα για το ERASMUS+ KA2 “Let’s say stop to violence together”

Η εικονική κινητικότητα  πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά από τις 21-23 Δεκεμβρίου 2020 στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ KA2 “Let’s say stop to violence together”. Η κινητικότητα ήταν προγραμματισμένη για το Anamur, πόλη της Τουρκίας, και γι’ αυτό την πραγματοποίησή της την είχαν αναλάβει οι εταίροι μας από την Τουρκία. Αφορούσε παρουσιάσεις όλων των εταίρων, εκμάθηση ψηφιακών εργαλείων, του twinspace (eTwinning) του έργου και χρονοπρογραμματισμό των επόμενων εργασιών. Η επόμενη κινητικότητα του έργου θα είναι στην Αθήνα, ελπίζουμε όχι εικονικά. Την κινητικότητα παρακολούθησαν όλοι οι εταίροι από Ελλάδα, Τουρκία, Ιταλία, Ρουμανία και Λιθουανία. Από το σχολείο μας την παρακολούθησαν οι καθηγητές που συμμετέχουν στο έργο: κα Περτσινίδου, κα Πριτσιούλη, κ. Κόκκαλης, κα Ζερεφού, κα Παπαδάκου, κα Ζαφειριάδου. Το έργο έχει ως στόχο της αύξηση της ενσυναίσθησης και τη μείωση της ενδοσχολικής βίας.