Ημερίδα για την Τεχνητή Νοημοσύνη

Το Σάββατο 20 Μαρτίου 2021, η ομάδα UNESCO του σχολείου μας, παρακολούθησε τη Διαδικτυακή Ημερίδα, με διακεκριμένους επιστήμονες και θέμα την Τεχνητή Νοημοσύνη, στο πλαίσιο του 6ου Μαθητικού Συμποσίου Γυμνασίων Αττικής του Δικτύου Συνδεδεμένων Σχολείων (ASPnet) της UNESCO με θέμα «Η ανάδυση της Τεχνητής νοημοσύνης» το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Απριλίου 2021, σε συνεργασία με το ΥΠΑΙΘ και την Ελληνική Εθνική Επιτροπή για την UNESCO.
Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές, την κα Δηλάρη Εθνική Συντονίστρια του Δικτύου Συνδεμένων Σχολείων (ASPnet) της UNESCO και τη Λεόντειο Σχολή, γι’ αυτή την τόσο επιμορφωτική ημερίδα, η οποία κάλυψε πολλές όψεις του θέματος και προετοίμασε τους μαθητές μας για το Μαθητικό Συμπόσιο.
Υπεύθυνες καθηγήτριες
Περτσινίδου Κ., Ζαφειριάδου Κ.
 H ημερίδα εδώ: