Erasmus+ KA3 “BE PART – Youth-Led Development for Schools’ Participatory Management”

Tο σχολείο μας φέτος και μέχρι το 2022 λαμβάνει μέρος στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS + KA3 “BE PART – Youth-Led Development for Schools’ Participatory Management” που αποσκοπεί στην ανάπτυξη, εφαρμογή και αξιολόγηση μιας καινοτόμου προσέγγισης της συμμετοχικότητας των μαθητών, την προώθηση της συμμετοχικής εκπαίδευσης, καθώς και την προώθηση των ικανοτήτων του πολίτη αλλά και την ενδυνάμωση των νέων.

Οι εταίροι μας είναι από την Πορτογαλία, την Ισπανία, την Ελλάδα και τη Λετονία (MENTORTEC SERVICOS DE APOIO A PROJECTOS TECNOLOGICOS SA – Πορτογαλία, UNIVERSIDADE DO PORTO – Πορτογαλία, Escola Secundária de Paços de Ferreira – Πορτογαλία, PLATONIQ SISTEMA CULTURAL – Ισπανία, Escola Pia Luz Casanova -Ισπανία, ACTION SYNERGY – Ελλάδα, Valmieras Pargaujas sakumskola -Λετονία).
Καλό μας ξεκίνημα!