Μάζεμα ελιάς

Η περιβαλλοντική ομάδα “Σκέψου οικολογικά, ανακύκλωσε, απόλαυσε βιολογικά” μάζεψε την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2019, τη μεγάλη ελιά του σχολείου μας, που ήταν φορτωμένη, με παραδοσιακό τρόπο:ράβδισμα και δίχτυ. Η συγκομιδή ήταν τρία καλάθια! Αναμένουμε από την κα Κυριακοπούλου να μας τις ετοιμάσει για βρώσιμες. Συγχαρητήρια στην ομάδα και στον κ. Αλβέρτη!

Αμέσως μετά τον εορτασμό του Πολυτεχνείου, την  Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019, η περιβαλλοντική ομάδα “Σκέψου οικολογικά, ανακύκλωσε, απόλαυσε βιολογικά”, πήγε στο διπλανό παρκάκι του σχολείου μας και μέχρι το μεσημέρι μάζεψε πάνω από 100 κιλά ελιές! Συγχαρητήρια στους μαθητές και στον κ. Αλβέρτη που είχε την πρωτοβουλία αυτού του δύσκολου αλλά και διασκεδαστικού εγχειρήματος! Η περιβαλλοντική ομάδα ευχαριστεί τους καθηγητές, κ. Μαυρογόνατο, κα Κυριακοπούλου και κα Γιαμπουρά για την πολύτιμη βοήθεια. Ευχαριστεί επίσης τον γείτονα κ. Ιατρόπουλο για την παραχώρηση του ελαιοραβδιστικού.