“Πάμε θέατρο;” – Ο χορός της φωτιάς

Στο πλαίσιο της δράσης “Πάμε θέατρο;” προτείνουμε τη μουσικοχορευτική θεατρική παράσταση  «O Χορός της Φωτιάς», στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά, το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου στις 6:00μμ. Πρόκειται για μια παράσταση ενθύμησης  για τον Πόντο μέσα από τη μουσική, την κίνηση και την αναπαράσταση. Μέσα από κείμενα της εποχής, επιστολογραφία, άρθρα εφημερίδων και μαρτυρίες αποδίδεται ανάγλυφα ως πανανθρώπινο σύμβολο, ο διαχρονικός αγώνας για τη μετάβαση από μια κατάσταση σκλαβιάς προς έναν ορίζοντα απελευθέρωσης.

Οι μαθητές μπορούν να συνοδεύονται από τους γονείς τους.  Η συνάντηση θα γίνει στον χώρο του σχολείου στις 4:45μμ. και η μετακίνηση με πούλμαν. Το κόστος της μεταφοράς θα εξαρτηθεί από τον αριθμό των συμμετεχόντων. Τιμή εισιτηρίου:10€

Υπεύθυνη Δήλωση