Σύγκρουση-Συνύπαρξη με Τηλεδιάσκεψη

Στο πλαίσιο του προγράμματος: “Σύγκρουση- Συνύπαρξη: Αγωγή στη συγχώρηση” και μέσω τηλεκπαίδευσης πραγματοποιήθηκε επικοινωνία με τους μαθητές και μαθήτριές μας, την Πέμπτη 30 Απριλίου 2020, με βασικό μας θέμα: Οι δεξιότητες και τα χαρακτηριστικά που απαιτούνται για την ψυχική ανθεκτικότητα σε περίοδο κρίσης. Ιδιαίτερα τονίσαμε το θέμα της δημιουργικής αξιοποίησης του χρόνου μας, τη σημασία του θάρρους, του μέτρου και της επικοινωνίας με αγαπημένα μας πρόσωπα.Ήταν μια ευχάριστη, ωφέλιμη για όλους ,ώρα επικοινωνίας.
Στο πλαίσιο αυτής της τηλε-συνάντησης, η μαθήτριά μας Λυδία Κασομούλη εκπόνησε μια εργασία, την οποία παρουσιάζουμε στη συνέχεια, όπου τονίζονται βασικές αξίες ζωής, αξίες που και ως σχολείο πιστεύουμε και υποστηρίζουμε. Την συγχαίρουμε για την προσπάθειά της και με χαρά αναμένουμε και άλλες δημιουργίες μαθητών μας.