Βίντεο για τον διαγωνισμό Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος “Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον”

Ευχαριστούμε τον κ. Παύλο Παραστατίδη, πρόεδρο της κοινότητας, για την ξενάγηση στο μαρτυρικό χωριό του Μεσόβουνου στο πλαίσιο της 4ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μας στη Β. Ελλάδα από τις 11-14 Μαρτίου 2023. To βίντεο συμμετείχε στον διαγωνισμό του Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος “Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον” της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών.

Ευχαριστούμε τον κ. Χάρη Πανικίδη για την παραχώρηση της συνέντευξης. Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τις εύστοχες ερωτήσεις τους. Η συνέντευξη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων του σχολείου μας “Ιχνηλατώντας τις ρίζες μας” και συμμετείχε στον διαγωνισμό του Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος “Ποντιακός Ελληνισμός, μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον” της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών.